Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Степанюк Л. М., Бобров, Олександр Борисович, Курило С. І., Сергєєв С. А., Ларіонов О. М.
Назва : Уран-свинцевий ізотопний вік за цирконом Капітанського масиву (Середнє Побужжя, Український щит)
Місце публікування : Мінеральні ресурси України. - Київ, 2017. - № 3. - С. 27-31: табл. 2, фото 3
Примітки : Бібліогр.: с. 31 (8 назв) . - В ОБЛ. БІБЛІОТЕКІ
УДК : 550.93
Предметні рубрики: Геологія
Геология
Розробка корисних копалин
Разработка полезных ископаемых
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Український Щит
Украинский Щит
Середнє Побужжя
Среднее Побужье
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): ізотопне датування--изотопное датирование--ультрабазити--ультрабазиты--уран-свинцовий ізотопний метод--уран-свинцовый изотопный метод--вік ультрабазитів--возраст ультрабазитов
Анотація: З інтрузивами неоархейських ультрабазитів капітансько-деренюхінського комплексу на Середньому Побужжі пов'язані родовища силікатного нікелю й хрому. Для визначення віку локальним уран-свинцевим ізотопним методом циркони з амфіболіту, що залягає серед серпентинітів на півдні Центрального кар'єру, датовано на іон-іонному мікрозонді SHRIMP-II. Кристали представлені двома генераціями. Для коричневого циркону, якщо порівняти зі світло-рожевим, характерні набагато вищі концентрації урану (177-2759 ppm, порівнюючи з 14-35 ppm у світло-рожевих), що може свідчити про вищу температуру й прогресивний характер ендогенних процесів, що супроводжували кристалізацію світло-рожевого циркону. Вік циркону обох генерацій у межах однаковий і становить 2024-24 млн. років.

Дод.точки доступу:
Степанюк, Л. М. (доктор геологічних наук); Бобров, Олександр Борисович (доктор геолого-мінералогічних наук; професор); Курило, С. І. (кандидат геологічних наук); Сергєєв, С. А. (кандидат геолого-мінералогічних наук); Ларіонов, О. М. (кандидат геологічних наук)