Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Пошуковий запит: <.>A=Дідковська, Людмила Івановна@<.>
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Дідковська, Людмила Івановна (кандидат економічних наук; старший науковий співробітник; Державна установа "Інститут економіки та прогнозування НАН України")
Назва : SWOT-аналіз розвитку зрошуваного землеробства в Україні
Місце публікування : Економіка АПК: міжнародний науково-виробничий журнал / Засновник: Міністерство сільського господарства і продовольства України : К., 2015. - № 5. - С. 33-38: рис.
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 631.6
ББК : 40.6
Предметні рубрики: Сільськогосподарська меліорація
Сельскохозяйственная мелиорация
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): зрошуване землеробство--орошаемое земледелие--зрошувальна меліорація--оросительная мелиорация--краплинне зрошення--капельное орошение--зрошувані земі--орошаемые земли--стратегічне управління--стратегическое управление --swot-аналіз--swot-анализ--матеріально-технічне забезпечення--материально-техническое обеспечение--державна підтримка--государственная поддержка--водні ресурси--водные ресурсы
Анотація: У розрізі глобалізаційних процесів та необхідності забезпечення продовольчої безпеки у довгостроковій перспективі зосереджується увага на необхідності відродження зрошуваного землеробства. Проаналізовано потенціал розвитку зрошуваного землеробства в Україні за допомогою використання одного з інструментів стратегічного управління – SWOT-аналізу. Визначено, що до основних сильних сторін і можливостей розвитку зрошуваного землеробства належать: висока продуктивність поливного гектара й наявність різних природно-кліматичних зон; перехід від традиційних видів зрошення до локальних способів поливу, низьконапірного дощування та точного землеробства; використання альтернативних джерел води й енергії для поливу. До основних слабких сторін і загроз досліджуваного процесу віднесено: відсутність належної державної підтримки та незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення; обмеженість фінансування заходів з відновлення гідромеліоративної системи, дефіцит водних ресурсів; зростання цін на енергоносії; надмірна зарегульованість процесу одержання дозволів на використання водних ресурсів. Встановлено, що при поєднанні сильних сторін і втіленні можливостей, а також при мінімізації або нівелюванні слабких сторін та загроз, зрошуване землеробство може стати надійним гарантом одержання сталих урожаїв.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)