Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=вітчизняна історія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.24
Автор(и) : Маршавін Ю. (кандидат історичних наук; Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України)
Назва : Генеза ринку праці України
Місце публікування : Україна: аспекти праці: Науково-економічний та суспільно-політичний журнал. - К.: "Україна: аспекти праці", 2010. - № 2. - С. 14-19 (Шифр УАП/06/2010/2)
Примітки : В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
ББК : 65.24
Предметні рубрики: Економіка
Економіка праці
Экономика
Экономика труда
Географіч. рубрики: Європа
Анотація: Про зародження й еволюції ринків праці в розвитку ринкової економіки в Європі.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Блануца А. В. (Киев)
Назва : І Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії"
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2010. - № 3. - С. 226-228, В. А. - (Доброчинська)
Примітки : В ОБЛ. БИБЛИОТЕКЕ
УДК : 9
ББК : 63
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Волинська область
Волынская область
Анотація: 9-10 грудня 2009 р. на базі Рівненського державного гуманітарного університету пройшла Перша Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії".
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Левикін, Володимир
Назва : Кваліфіковані іноземні спеціалісти у радянському полоні: 1940-1950-і роки
Місце публікування : Київська старовина: науковий історико-філологічний журнал. - К.: Журнал Київського славістичного ун-ту, 2011. - № 3. - С. 49-56
Примітки : Бібліографія : С.55-56 : 14 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)"194/195"
ББК : 63.3 (4) 6
Предметні рубрики: Історія, 1940-1950-і рр.
История, 1940-1950-і гг.
Географіч. рубрики: СРСР
СССР
Анотація: У статті проаналізовано становище кваліфікованих спеціалістів з числа німецьких військовополонених у СРСР. Радянську владу передусім цікавили спеціалісти з фізики, хімії, механіки, електротехніки, архітектури, авіації, ракетобудування, будівництва, гірничої справи, металургії, автобудівництва тощо. Також широко залучалися до роботи серед самих полонених лікарі. Порівняння різноманітних документів: офіційних радянських джерел, спогадів та мемуарів, дозволяють висвітлити реальні гуманітарні умови існування військовополонених, рівень яких хоча й не відповідав міжнародним вимогам, але випливав з економічних, політичних і соціальних умов існування у повоєнному СРСР. Використання німецьких військовополонених у якості кваліфікованих робітників було з умовлено отриманням максимального зиску на виробництві.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Кульчицький С. В.
Назва : Періодизація вітчизняної історії у працях Інституту історії України НАНУ
Місце публікування : Український історичний журнал: Науковий журнал. - К.: НАН України, Ін-т історії України, Ін-т політичних і етнонаціональних досліджень, 2011. - № 3. - С. 161-173 (Шифр У3/2011/3)
Примітки : Бібліографія : Примітки посторінкові : 14 назв
УДК : 930.1(091)
ББК : 63.1
Предметні рубрики: Історія
История
Анотація: У статті аналізуються методи структурування вітчизняної історії, починаючи зі схеми М. Грушевського. У центрі аналізу - підходи до періодизації історичного процесу, які застосовувалися у працях Інституту історії України НАНУ на різних етапах його існу вання. Особлива увага звертається на сучасний доробок науковців інституту в цій ділянці.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Мельничук, Ігор Анатолійович (кандидат історичних наук; доцент Житомирського національного агроекологічного університету)
Назва : Функції та еволюція військово-адміністративних еліт у політичній системі Київської Русі на етапі "збирання земель" та консолідації влади навколо Києва (Х ст.)
Місце публікування : Грані: Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. - Д.: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2013. - № 7. - С. 12-18 (Шифр Г2/2013/7)
Примітки : Література : С.18 : 15 назв
УДК : 94(477)
ББК : 63.3(4Укр)
Предметні рубрики: Історія, 10 ст.
История, 10 ст.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Київська Русь
Киевская Русь
Анотація: Стаття показує еволюцію владних еліт та трансформацію політичної системи Русі на етапі консолідації влади та земель навколо Києва у Х ст. Окреслено функції владних еліт на цьому етапі.
Перейти к внешнему ресурсу: \\tower-2008\textlok\Адвокат\Грані_2013_7\ст.3.pdf
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Сокирська В. В. (Уманський державний педагогічний університет ім. П.Тичини; Умань)
Назва : Періодичні видання 1920-х рр. як джерело до вивчення стану економічних взаємовідносин між РСФРР і УСРР
Місце публікування : Грані: Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. - Д.: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2014. - № 3. - С. 115-119 (Шифр Г2/2014/3)
Примітки : Література : С.118-119 : 17 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 070(091)
ББК : 76.01
Предметні рубрики: Засоби масової інформації, 1920-і рр.
Средства массовой информации, 1920-е гг.
Географіч. рубрики: СРСР
СССР
УРСР
УССР
Анотація: Важливу роль у дослідженні економічних відносин між радянськими республіками у 20-ті рр. минулого століття відіграє економічна періодика. Завдяки періодичним виданням розроблялися як практичні питання, що стосувалися промислової галузі, сільського гос подарства і торгівлі, так і теоретичні питання політичної економії, статистики і фінансів. У центрі уваги - мотиви створення, умови функціонування та інформативні можливості періодичних видань цього часу. Досліджена періодична преса дозволяю значно зб агатити знання з історії економічних взаємовідносин між провідними суб'єктами Союзу РСР - Російською Соціалістичною Федеративною Республікою і Українською Соціалістичною Радянською Республікою у 1920-х рр. Проурядова періодика відображала кроки влади щ одо здійснення фінансової політики як однієї з умов зміцнення держави, віддзеркалювала проблеми соціально-економічних перетворень.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Щелкунов А. О. (Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ; Дніпропетровськ)
Назва : Формування міфу про кількість жертв політичного терору кін. 1920 - поч. 1950-х рр. під час перебудови
Місце публікування : Грані: Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. - Д.: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2014. - № 5. - С. 108-114 (Шифр Г2/2014/5)
Примітки : Література : С.112-114 : 20 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(47+57)"192/195"
ББК : 63.3(2)6
Предметні рубрики: Історія, 20 ст.
История, 20 ст.
Географіч. рубрики: СРСР
СССР
Анотація: Присвячено актуалізації наприкінці 1980 - на початку 1990-х рр. проблеми кількості жертв масових політичних репресій. Аналіз зазначеної проблеми надає багатий матеріал для розуміння того, як історичні міфи впливають на суспільну свідомість та с труктуру соціального буття. Методологія даного дослідження грунтується на загальнонаукових принципах (історичності, об'єктивності, науковості) та історико-наукових методах (історико-генетичний, історико-типологічний, історико-порівняльний, хронологічн ий). Після детального історіографічного аналізу встановлено, що у витоків формування міфа про десятки мільйонів засуджених стоїть перебудовна публіцистика. Дані про кількість репресованих наприкінці 1980 - на початку 1990-х рр. набули парадигмального з начення. Історичні сюжети були важливим фактором розмежування політичних сил, висновки відносно величини втрат СРСР у роки "Великого терору" в ЗМІ стали одним з основних аргументів у спорах між "демократами" і "консерваторами".
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Нікілєв О. Ф. (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара; Дніпропетровськ)
Назва : Рецензія на монографію Н. Р. Романець "Репресивна політика радянської влади в українському селі (1925-1939 рр.)"
Місце публікування : Грані: Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. - Д.: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2014. - № 5. - С. 200-202 (Шифр Г2/2014/5)
Примітки : В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(477)"1925/1939"
ББК : 63.3(4Укр)6
Предметні рубрики: Історія, 1920-1930-і рр.
История, 1920-1930-е гг.
Географіч. рубрики: СРСР
СССР
УРСР
УССР
Анотація: В роботі всебічно проаналізовано характер радянської політики на селі як репресивної, виявлено її особливості на різних часових відтинках. Показано, що вона була спрямована проти активних трудівників, думаючої частини селянського середовища, здатної с тавити питання перед владою і відстоювати свої права та права своїх односельців. Показано, що відносно цих людей ініціювалися судові процеси як до ворогів радянського ладу. Значне місце відведено висвітленню такого аспекту, як умови перебування вислан их селян у місцях їх депортації, показані реалії повсякденного життя селян там, а також негативні наслідки таких умов.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Бабічева О. С., Артмеладзе Д. Т., Здор Є. К., РадченкоД. С.
Назва : Легендарна постать громадянської війни 1918-1920 рр.: Лев Троцький - погляд крізь призму часу
Місце публікування : Грані: наук.-теорет. і гром.-політ. альм. - Д.: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2015. - № 2. - С. 175-182 (Шифр Г2/2015/2)
Примітки : Бібліографія : С.181 : 12 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(47+57)!1918/1920"
ББК : 63.3(2)6
Предметні рубрики: Історія, 1918-1920 рр.
История, 1918-1920 гг.
Географіч. рубрики: Роcія
Россия
Анотація: У представленій статті розглядається діяльність видатного учасника періоду громадянської війни 1918-1920 рр. Льва Троцького. Він займав керівні посади в більшовицькій партії. Саме Лев Давидович Троцький вважався одним із найпопулярніших і найвпливовіш их політичних діячів воєнного часу. Акцентовано увагу, що особисто Л.Троцький завжди підкреслював необхідність проведення слідства і передачі справ до суду. Наголошено на ораторських здібностях Л.Троцького. Доведено, що Л.Троцький, безперечно, складна , не позбавлена окремих недоліків людина, але в той же час сильна, вольова. Адміністративні здібності Л.Троцького добре знала вся держава. Політична діяльність Л.Троцького не була позбавлена певних помилок і недоліків. Проте вона ніяким чином не запе речувала більшовицькій ідеології, а навпаки сприяла зміцненню політики Радянської влади.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гордієнко Г. М. (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Умань)
Назва : Характер рецепцій візантійських культурних цінностей у давньоруському мистецтві і літературі
Місце публікування : Грані. - Дніпропетровськ: Дніпропетровський нац. ун-т, Центр соц.-політ.досліджень, 2015. - № 3. - С. 146-151
Примітки : Бібліографія : С.151 : 11 назв. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 94(470)"90/13"
ББК : 63.3(2)4
Предметні рубрики: Історія
История
Географіч. рубрики: Византийская империя
Давня Русь
Древняя Русь
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): византийская культура--візантійська культура--вітчизняна історія--давньоруська культура--давньоруська література--давньоруське мистецтво--диалог культур--діалог культур--древнерусская культура--древнерусская литература--древнерусское искусство--иконопись--история культуры--іконопис--історія культури--культурні запозичення--культурні цінності--культурные заимствования--культурные ценности--монументальная живопись--монументальний живопис--отечественная история--официальная культура--офіційна культура--рецепция культурных ценностей--рецепція культурних цінностей
Анотація: Давньоруська культура розвивалася під істотним впливом візантійської культури. Утвердження християнства на Русі стимулювало діалог культур. Рецепції культурних цінностей Візантії в давньоруському соціо-культурному середовищі мали різний характер. Стан овлення феодальної держави і утвердження християнської церкви в Київській Русі зумовили запозичення і засвоєння компонентів офіційної культури Візантійської імперії. Розвиток монументальної архітектури, образотворчого мистецтва, літератури відбувалося під впливом ортодоксальних взірців візантійської культури. Продуктивні рецепції цінностей візантійської культури стимулювали становлення і розвиток давньоруського мистецтва і літератури.
Перейти к внешнему ресурсу: \\tower-2008\textlok\Адвокат\\Грані_2015_3\26.pdf
Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)