Головна
Авторизація
Прізвище
№ читательского билета
 

Бази даних


Статті, доповіді, тези- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=перехідні економіки<.>
Загальна кількість знайдених документів : 18
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-18 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Величко В. (кандидат економічних наук)
Назва : Розробка теоретичних засад перехідної економіки Китаю та їх регіональний аспект
Місце публікування : Економіка України: щомісячний політіко-економічний журнал на російській та українській мовах/ Держком УРСР по економіці и АH УРСР: К., 2009. - № 7. - С. 49-63 (Шифр Е2/2009/7)
Примітки : Библиогр. в сносках
УДК : 338 (1-773)
ББК : 65.7
Предметні рубрики: Економіка
Економіка країн, що розвиваються
Экономика
Экономика развивающихся стран
Географіч. рубрики: Китай
Анотація: Визначено місце та функції перехідної економіки Китаю в просторовій площині. За допомогою теоретичного і методологічного інструментарію фундаментальної економічної теорії та ряду прикладних економічних наук висвітлено суспільне значення регіональних досліджень у Китаї в контексті реформи його економічної системи.
Примірники :ЧЗНЛ(1)
Вільні : ЧЗНЛ(1)
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Артьомова Т. (доктор економічних наук)
Назва : Інституційні пастки ринкової трансформації: уроки для України
Місце публікування : Економіка України: щомісячний політико-економічний журнал на російській та українській мовах/ Держком УРСР по економіці и АH УРСР. - К, 2011. - № 12. - С. 36-45: табл. (Шифр Е2/2011/12)
Примітки : Библиогр. в сносках
УДК : 338(100)
ББК : 65.5
Предметні рубрики: Економіка
Світова економіка. Міжнародні економічні відносини, 1989-2010 рр.
Экономика
Мировая экономика. Международные экономические отношения, 1989-2010 гг.
Географіч. рубрики: Європа
Норвегія
Польща
Україна
Европа
Норвегия
Польша
Украина
Анотація: Актуалізовано проблеми інституційних пасток як реальної загрози на шляху модернізації національної економіки. Запропоновано врахувати попередній досвід потрапляння до інституційних пасток та визволення з них на постсоціалістичному просторі для пом'якшення існуючих загроз та скорочення можливих соціальних і трансакційних витрат і втрат в Україні.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Коваленко Ю. (доцент; кандидат економічних наук; Ірпінь)
Назва : Формування інституційних передумов розвитку фінансового сектору економіки України
Місце публікування : Економіка України: науковий журнал/ Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Міністерство фінансів України; Національна академія наук України. - 2011. - № 7. - С. 49-60: рис. (Шифр Е2/2011/7)
Примітки : библиогр. в сносках
УДК : 336.7
ББК : 65.262
Предметні рубрики: Економіка
Кредитно-грошова система
Экономика
Кредитно-денежная система
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Анотація: Розкрито специфічні риси процесу інституційного становлення фінансового сектору України. Досліджено інституційну трансплантацію, інституційні пастки, запозичення і “вирощування” інституцій. Запропоновано інкрементальний підхід до формування нових інституцій у фінансовому секторі.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Назва : Лібералізм та модернізація : (за матеріалами "круглого столу")
Місце публікування : Економіка України: науковий журнал/ Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Міністерство фінансів України; Національна академія наук України. - 2011. - № 8. - С. 4-25 (Шифр Е2/2011/8)
УДК : 338(1-773)
ББК : 65.7
Предметні рубрики: Економіка
Економіка країн, що розвиваються, 1998-2009 рр.
Экономика
Экономика развивающихся стран, 1998-2009 рр.
Географіч. рубрики: Україна
Росія
Украина
Россия
Анотація: Публікацією матеріалів круглого столу «Співвідношення лібералізації та модернізації економік Росії і України», проведеного в межах міжнародної наукової конференції «Модернізація економік Росії та України», редакційна колегія завершує дискусію, відкриту статтею віце-президента НАН України, директора Інституту економіки та прогнозування, академіка В. М. Гейця «Ліберально-демократичні засади: курс на модернізацію України» («Економіка України» № 3, 2010 р.). У засіданні круглого столу взяли участь як автори статей, опублікованих у журналі, так і нові диспутанти.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.23(4)в7
Автор(и) : Краняц, Міряна (доцент кафедри проектного менеджменту Європейського університету; м.Белград; Сербія; PhD), Хєнні, Крістофер, Сікіміч, Урош
Назва : Можливі сценарії розвитку інноваційного менеджменту в країнах з перехідною економікою
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2012. - № 10. - С. 467-478: табл., граф.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовоюВ ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.23(4)в7
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Экономическое прогнозирование
Економічне прогнозування
Географіч. рубрики: Европа
Європа
Анотація: Проаналізовано набір чинників, які мають значення для вимірювання інноваційного процесу в країнах-членах ЄС, за допомогою економетричних інструментів вказано, що ці чинники взагалі не враховуються при вирішенні питання щодо членства ЄС. Країни, які все ще знаходяться в перехідному процесі або нещодавно закінчили цей процес, які повинні збільшити рівень інновацій в країнах, що не входять до ЄС, і стимулювати стійкий потік інновацій, таким чином створюючи стабільну й унікальну інноваційну платформу ЄС. Для прискорення цих процесів необхідна політична і інституційна підтримка.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.050(0)в7
Автор(и) : Сітнікова Н.П. (кандидат економічних наук; докторант; НДЕІ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України)
Назва : Досвід стратегічного планування інноваційного розвитку на національному рівні
Місце публікування : Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць/ Науково-дослідний економіч. ін.-т Мін.-ва економіки та з питань європ. інтеграції Укр. - Київ, 2012. - № 11. - С. 80-86
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.050(0)в7
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Стратегическое планирование
Стратегічне планування
Географіч. рубрики: Европа
Європа
США
Украина
Україна
Япония
Анотація: Розглянуто підходи до стратегічного планування розвитку інноваційної економіки на національному рівні. Також наведено огляд існуючого досвіду розроблення та реалізації стратегічних документів інноваційного розвитку Європейського Союзу та країн з перехідною економікою.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.268(5КАЗ)-56
Автор(и) : Хойч, Айжан (аспірант Євразійського національного університету ім. Л.Гумільова; м.Астана; Казахстан)
Назва : Роль прямих іноземних інвестицій в економіці Казахстану за роки незалежності
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2012. - № 12. - С. 517-526: табл., граф.
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовоюВ ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.268(5КАЗ)-56
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Капиталовложения, 1991-2012 гг.
Капіталовкладення, 1991-2012 рр.
Географіч. рубрики: Казахстан
Анотація: Показано, що обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ) відомий як важливий прискорювач економічного зростання, особливо в країних з економікою, що розвивається, і перехідною. Він впливає на економічне зростання країн-реципієнтів шляхом передачі технологій, розвитку людського капіталу, стимулювання внутрішніх інвестицій, а також відкриває доступ до світових ринків. Наведено особливості економічного розвитку в Казахстані і характеристики прямих іноземних інвестицій за роки незалежності. Основною метою роботи є вивчення впливу ПІІ на казахстанське економічне зростання з 1991 року.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.262.6(4СЕР)г-1
Автор(и) : Йокич, Бояна (професор факультету готельного менеджменту та туризму у Врнячка Баня Університету Карагуєвацу; Сербія; PhD), Сількович, Борис, Дашич, Бобан
Назва : Теоретичні та практичні основи режиму регульованої інфляції у країнах перехдної економіки : (з акцентом на Сербії)
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2014. - № 9. - С. 65-75: табл. (Шифр А82/2014/9)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовою.В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.262.6(4СЕР)г-1
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Финансы, 2006-2013 гг.
Фінанси, 2006-2013 рр.
Географіч. рубрики: Сербия
Сербія
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): государственная финансовая политика--державна фінансова політика--зарубежный опыт--зарубіжний досвід--инфляционные процессы--інфляційні процеси--монетарная политика--монетарна політика--национальные финансовые системы--національні фінансові системи--переходные экономики--перехідні економіки--регулированная инфляция--регульована інфляція--регуляторные механизмы--регуляторні механізми--экономический рост--економічне зростання--центральні банки--центральные банки
Анотація: Показано, яким чином інфляція може негативно вплинути на економічний розвиток країни. У сучасних умовах більшість центральних банків використовують регулювання інфляції як особливий режим у межах своєї монетарної політики. Центрабанки у таких випадках мають на меті: контроль інфляції; підтримку фінансової стабільності; стимулювання економічного росту; розвиток та стабілізацію реального сектору. Центральне питання даного дослідження: чи може регулювання інфляції, гнучке або суворе, за умови вірного застосування та використання всіх ресурсів, стати кращою монетарною практикою до, під час та після фінансової кризи?
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання : 65.013.8в7
Автор(и) : Цушко, Вадим (аспірант Московського державного університету імені М.В.Ломоносова; м.Москва; Росія)
Назва : Специфікація та захист прав власності в перехідних економіках
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки: Науковий економічний журнал/ Нац. академія управління. - Київ: ВНЗ "Національна академія управління", 2014. - № 9. - С. 141-148: схем. (Шифр А82/2014/9)
Примітки : Бібліогр. в кінці ст. - Стаття англійською мовою.В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
ББК : 65.013.8в7
Предметні рубрики: Экономика
Економіка
Теория экономики постсоциалистиеского периода
Теорія економіки постсоціалістичного періоду
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): охранительные отношения--охоронні правовідносини--факторы общественного производства--фактори суспільного виробництва--переходные экономики--перехідні економіки--право собственности--право власності--спецификация--специфікація--транзакционные издержки--транзакційні витрати
Анотація: Розглянуто економічні наслідки слабкого захисту і нечіткої специфікації прав власності та необхідні умови для вдосконалення відносин прав власності в країнах з перехідною економікою. Багатий досвід цих країн свідчить про наявність труднощів у побудові і підтримці ефективних інститутів прав власності, що негативно позначається на соціально-економічній ситуації. З іншого боку, такий стан справ вказує на наявність значного економічного потенціалу за умови посилення захисту та забезпечення чіткої специфікації прав власності.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Подлесная В. Г. (кандидат экономических наук; доцент; старший научный сотрудник отдела экономической теории)
Назва : Особенности современного социально-экономического кризиса в Украине и основные ориентиры его преодоления
Місце публікування : Экономика Украины: научный журнал/ Министерство экономического развития и торговли Украины; Министерство финансов Украины; Национальная академия наук Украины. - К, 2015. - № 6. - С. 74-81: табл.-2; рис.-2
Примітки : Библиогр. в конце ст. - В ОБЛ. БІБЛІОТЕЦІ
УДК : 338.24
ББК : 65.050
Предметні рубрики: Економіка
Управління економікою, 1991-2015 рр.
Экономика
Управление экономикой, 1991-2015 гг.
Географіч. рубрики: Україна
Украина
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): соціально-економічна криза--економічні реформи--ринкова економіка--планова економіка--інституційні пастки--інституціоналізм--трансформаційна криза--економічні цикли--циклічні кризи--перехідні економіки--кланово-олігархічна економіка--економічна кон'юнктура--політичні кризи--собівартість продукції--структурна криза економіки--приватизація державних підприємств--державна власність --бездітні домогосподарства--сім'ї без дітей--социально-экономический кризис--экономические реформы--рыночная экономика--плановая экономика--институциональные ловушки--институционализм--трансформационный кризис--экономические циклы--циклические кризисы--переходная экономика--кланово-олигархическая экономика--экономическая конъюнктура--политические кризисы--себестоимость продукции--структурный кризис экономики--приватизация государственных предприятий--государственная собственность--бездетные домохозяйства--семьи с детьми
Анотація: Обосновано, что отечественная социально-экономическая модель порождает экономические, институциональные, конституциональные и мировоззренческие кризисы. Выявлено, что основной причиной кризисного характера социально-экономического развития Украины является инверсионный характер осуществляемых с 1990-х годов реформ; до сих пор не преодолен трансформационный кризис экономики, начавшийся в период перехода от планового к рыночному хозяйству, когда были сформированы условия для самовоспроизводящегося трансформационного кризиса - институциональные ловушки.
Знайти схожі

 1-10    11-18 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)